oferta | Gabinet Hirudoterapii w Świdnicy

Oferta

Zabiegi przeprowadza certyfikowany hirudoterapeuta. Pijawki do zabiegów pochodzą z hodowli, posiadającej wszelkie konieczne uprawnienia. Hodowla przebiega pod pełną kontrolą, pijawki są badane i wolne od bakterii, wirusów oraz zanieczyszczeń. Pijawki nigdy nie były używane do innych zabiegów, wolno je stosować tylko jednorazowo. Po każdym zabiegu są utylizowane. Jeden zabieg hirudoterapii trwa od 45 min do 90 min (przeciętnie 75 min). Zależy od wielu czynników. Leczenie składa się z paru zabiegów w jednej sesji, która może być powtarzana. Jeśli jest to uzasadnione rodzajem schorzenia oraz jego ciężkością, a przede wszystkim postępami w przebiegu leczenia, to za jakiś czas (od 3 do 5 m-cy) sesje zabiegów powtarza się ponownie, ustalając dla danego pacjenta i każdej kolejnej sesji niezbędną ilość przystawianych pijawek. Czas przerw międzysesyjnych oraz długość trwania każdej sesji zabiegów.

Przeciwwskazania:

Nie ma zbyt wielu przeciwwskazań do stosowania hirudoterapii, ale należy pamiętać, że:

  1. Nigdy nie stawiamy pijawek kobietom w ciąży. Zawarte w wydzielinie gruczołów hirudozwiązki mogą wpływać na przebieg rozwijającej się w tym czasie ciąży, a w skrajnych wypadkach powodować poronienia.
  2. Absolutnym przeciwwskazaniem jest hemofilia.
  3. Przeciwwskazaniem może być przebyte niedawno leczenie z wykorzystaniem antykoagulantów. Zabieg hirudoterapii w tym przypadku może być prowadzony dopiero po przerwie, która trwa co najmniej 2 tygodnie. W przeciwnym razie proces krwawienia z ranki gdzie przyssana była pijawka może trwać bardzo długo (nawet do 48 godzin).
  4. Nie przeprowadzamay zabiegu hirudoterapii przy silnej anemii.
  5. Bardzo ostrożnie przeprowadzamy sesje hirudoterapeutyczne u alergików, gdyż mogą oni także być uczulonymi na hirudozwiązki. U takich pacjentów przy pierwszym seansie przystawiamy maksymalnie 2 pijawki.
  6. Z założenia nie leczymy pijawkami dzieci poniżej 10 roku życia. Wyjątek stanowić mogą tylko przypadki replantacji.

Larwoterapia
Przykładanie opatrunków biologicznych na trudno gojące się rany. Zastosowanie – stopy cukrzycowe, odleżyny, owrzodzenia żylakowe, zanieczyszczone rany pourazowe.

 

Zapraszamy do kontaktu z nami.